Reklama
Cięcie drzew i krzewów ozdobnych

Ciecie roslin ozdobnych okl Polecamy książkę Wydawnictwa „działkowiec": „Cięcie drzew i krzewów ozdobnych" autorstwa dr. Adama Marosza, prezentującą szeroką wiedzę na temat cięcia krzewów, drzew i pnączy, wzbogaconą o praktyczne kalendarium oraz zalecenia szczegółowe cięcia poszczególnych gatunków!.

ZAMÓW na www.dzialkowiecsklep.pl

Ta książka jest dla Ciebie, jeśli:
- Masz w ogrodzie, na tarasie lub balkonie krzewy lub drzewa ozdobne
- Chcesz zapanować nad swoimi roślinami, zanim one zapanują nad Twoim ogrodem
- Chcesz, aby Twoje rośliny co roku pięknie kwitły!

Zachęcamy też do obejrzenia nagrania wideo na temat cięcia roślin ozdobnych, z udziałem dr. A. Marosza, na naszym portalu www.mojogrodek.pl!

Drzewa i krzewy cały czas rosną. Nie przycinane mogą osiągać znaczne rozmiary, zajmując dużo przestrzeni. Nieraz przestają kwitnąć efektownie. Dlatego cięcie jest konieczne i powinno być wykonywane co roku. Cięcie to zabieg pielęgnacyjny tak samo nieodzowny jak odchwaszczanie czy koszenie trawy. Jest także bardzo pracochłonny, zabierający sporo czasu i wymagający podstawowej wiedzy co, jak i kiedy ciąć. Dlaczego cięcie sprawia nam wiele problemów? Z uwagi na różne terminy, na różne jego rodzaje i ogromną różnorodność uprawianych gatunków i odmian. Mając więcej roślin do cięcia musimy się też do niego odpowiednio przygotować od strony narzędzi.
Jak więc poradzić sobie z trudnym zadaniem cięcia drzew i krzewów ozdobnych, aby wszystko wyglądało kwitnąco?
Zapraszamy do lektury!

Książka jest bogato ilustrowana, zawiera wiele zdjęć i rysunków instruktażowych, ułatwiających przyswojenie sobie również praktycznej wiedzy o cięciu.

str 38 39

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cennym uzupełnieniem publikacji są liczne tabele zawierające kalendarium oraz zalecenia szczegółowe cięcia poszczególnych gatunków krzewów, drzew i pnączy ozdobnych!.

str 40

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Książka składa się z wielu rozdziałów, szczególłówo opisujących zagadnienie cięcia roślin ozdobnych w różnych aspektach!

 

Spis tresci ksiazka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O Autorze:
Dr inż. Adam Marosz, ogrodnik z wykształcenia i zamiłowania. Absolwent Akademii Rolniczej w Lublinie. Ponad 21 lat związany był zawodowo z Instytutem Ogrodnictwa, a od 2008 roku do dziś, również z Państwową Uczelnią im. Stefana Batorego w Skierniewicach jako wykładowca na kierunku ogrodniczym. Dendrolog, szkółkarz, popularyzator roślin. Autor 6 książek i 550 artykułów.

.

 

 


MIESIĘCZNIK „DZIAŁKOWIEC” NAJCZĘŚCIEJ KUPOWANYM PISMEM OGRODNICZYM!

 
Uprzejmie informujemy, że nasz serwis zbiera w sposób
automatyczny informacje i zamieszcza na
urządzeniach końcowych użytkowników pliki cookies.
Wydawnictwo "działkowiec" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, ul. Bobrowiecka 1,
00-728 Warszawa; tel. 22 101-34-00; fax 22 101-34-20
NIP: 525-22-10-030, REGON: 017220636; KRS 0000010992, kapitał zakładowy 120 000 zł,